Wernisaż wystawy Kierunki

wernisaż wystawy, Wernisaż wystawy Kierunki
wernisaż wystawy, Wernisaż wystawy Kierunki5 października 2019 r. zapraszamy do Galerii OracArt na wernisaż wystawy "Kierunki" autorstwa wybitnego polskiego artysty Józefa Krzysztofa Oraczewskiego.

O 18:00 w Galerii przy Nowolipki 27 w Warszawie, rozwinięty zostanie pełen wachlarz symboliki i idei twórczości malarza.

Józef Krzysztof Oraczewski to wybitny, rozpoznawalny w świecie, współczesny malarzy polski. Ceniony jest głównie za zakres podejmowanych tematów artystycznych oraz za stosowane techniki twórcze.

Artysta uprawia malarstwo sztalugowe, malarstwo wielkoformatowe, rysunek i grafikę. Osobną dziedziną jego twórczości są instalacje przestrzenne, które przyniosły mu już należną pozycję międzynarodowego autorytetu w tej dziedzinie sztuki.

Wernisaż wystawy


Podczas wernisażu wystawy, artysta osobiście opowie o ekspozycji i dokona jej oficjalnego otwarcia.

– Cykl „Kierunki” to monochromatyczny, surowy i pierwotny w swoim wyrazie pierwowzór motywów przewijających się w całej mojej twórczości – powiedział Józef Krzysztof Oraczewski. – Traktuję to jako podstawę moich działań. Cykl ten to zbiór idei, kierunków i ważnych znaczeń. Obrazy nawiązują do platońskich idei, są symboliczne, niezmienne i zajmują inny wymiar niż świat rzeczy – dodał.

Z tych konceptualnych pierwowzorów, w późniejszym okresie twórczości Oraczewskiego powstają jednostkowe obrazy. Są one wręcz obsesyjnie zanurzone w materii, celowo naznaczone piętnem bycia rzeczą.

Zmysłowe, barwne, naznaczone upływem czasu i przybrane w rekwizyty określonej tożsamości są zupełnie inne niż idealne pierwowzory. Do nich należą z późniejsze dzieła z cyklu „Zderzenia”.

Idea


– Uważam, że to artysta, na podobieństwo platońskiego demiurga, tworzy swój świat z nieuchwytnych materialnie a jednak prawdziwych i niezwykle ważnych idei – mówi malarz. – Kreując jestem konsekwentny. Idę w wyznaczonym przez siebie kierunku, eksperymentując z barwami, formami, środkami wyrazu i nastroju – podsumował.

Wystawa „Kierunki” to jedyna w swoim rodzaju, swoista próba dotarcia do korzeni. Do tego co było na początku, do ziarenka, z którego wykiełkowało dzisiejsze oblicze artysty i jego prac. To zderzenie świata artysty ze światem współczesnym.

Z tej właśnie konfrontacji, z tego spojrzenia na świat oczami człowieka wrażliwego powstało wiele prac, które budzą zachwyt i chwytają za serca odbiorów w każdym zakątku świata.

--

OracArt – organizator wystawy i wernisażu wystawy – to przedsięwzięcie wybitnego współczesnego malarza polskiego Józefa Krzysztofa Oraczewskiego i Moniki Turczyńskiej. Celem inicjatywy jest budowa rynku sztuki w Polsce poprzez działania artystyczne, biznesowe i edukacyjne.

Projekt obejmuje funkcjonowanie profesjonalnej galerii sztuki Orac przy ulicy Nowolipki. Nieformalnej przestrzeni przeznaczonej do wielu twórczych działań artystycznych przy ulicy Koszykowej. Miejsca na kameralne spotkania i warsztaty na warszawskiej starówce, niezwykłej pracowni artysty pod Warszawą oraz nadmorskiej siedziby plenerowej w Chorwacji.


Pozostałe wpisy

Pro&Com - Agencja PR